Konsultacje ginekologiczne w Krotoszyn

Regularne badania diagnostyczne w ginekologii pozwalają na wczesne wykrycie ewentualnych zmian i procesów chorobowych oraz na podjęcie skutecznego leczenia.

Choroby układu rozrodczego często przebiegają bezobjawowo, a kobiety, które unikają badań ginekologicznych, zakładając, że brak objawów jest równoznaczny z dobrym stanem zdrowia, nierzadko odbierają sobie szansę na całkowite wyleczenie w razie groźnej choroby.

 

Wywiad ginekologiczny

Na początku wizyty lekarz będzie chciał uzyskać od Ciebie informacje dotyczące stanu Twojego zdrowia, dotychczas przebytych chorób, operacji, przyjmowanych leków, przebytych porodów, poronień, alergii oraz chorób dróg rodnych w Twojej rodzinie. Informacje te są szczególnie ważne podczas pierwszej wizyty u danego ginekologa. Dlatego postaraj się uporządkować powyższe informacje jeszcze przed pójściem do lekarza, abyś w trakcie wizyty sprawnie mogła przekazać wszystkie wiadomości. Jeśli obawiasz się, że możesz źle zapamiętać nazwy przyjmowanych leków, zabierz ze sobą ich opakowania.

Badanie ginekologiczne

Badanie ginekologiczne obejmuje kilka elementów: oglądanie zewnętrznych narządów płciowych, badanie we wziernikach z pobraniem rozmazu cytologicznego i ewentualnie materiału do badania bakteriologicznego, zasadnicze badanie wewnętrzne – dwuręczne (pochwy, macicy, jajników) oraz – czasem – badanie zestawione pochwa – odbytnica (często przeprowadzane u kobiet, które nie rozpoczęły jeszcze współżycia).
Badanie ginekologiczne przeprowadza się na fotelu ginekologicznym.

W jego trakcie będziesz się znajdowała w pozycji leżącej z nogami odpowiednio odwiedzionymi na specjalnych oparciach. Miejsce badania jest odpowiednio oświetlone (lampa).
Bezpośrednio przed badaniem postaraj się oddać mocz aby opróżnić pęcherz i tym samym ułatwić pracę lekarzowi. Warto również wcześniej opróżnić jelita z ewentualnie zalegających mas kałowych. Zmniejszy to ryzyko odczuwania przez Ciebie dyskomfortu podczas badania.

Każda kobieta w wieku rozrodczym (czyli przez wszystkie lata, kiedy miesiączkuje) powinna co roku odwiedzać swojego ginekologa.

Badania przeprowadzone w gabinecie ginekologicznym mogą być wstydliwe, rzadko jednak – jeśli w ogóle – bywają bolesne.

Na badanie ginekologiczne najlepiej umów się w pierwszej połowie cyklu miesiączkowego – najlepiej nie w trakcie trwania miesiączki.
Nie myj okolic intymnych bezpośrednio przed wizytą u ginekologa. Jeśli na bieliźnie zaobserwowałaś obecność wydzieliny z dróg rodnych, poinformuj o tym lekarza.
Badanie może rozpocząć się od pomiaru Twojej wagi, wzrostu, badania piersi oraz jamy brzusznej. Jeśli odczuwasz jakiekolwiek dolegliwości ze strony badanych części ciała (np. ból brzucha lub bolesność piersi), poinformuj o tym lekarza jeszcze przed rozpoczęciem badania.

Kolejny krok to badanie narządów rodnych, w tym pobranie materiału do badania cytologicznego pozwalającego na ewentualne wykrycie raka szyjki macicy. Lekarz poprosi Cię o rozebranie się od pasa w dół i wejście na fotel ginekologiczny. Najpierw usiądź na fotelu (w tym będziesz prawdopodobnie musiała skorzystać z podnóżka). Siądź głęboko na fotelu, a następnie delikatnie odchyl się do tyłu – możesz się nawet całkowicie położyć. Następnie wsuń się jeszcze głębiej w fotel – tak, abyś mogła swobodnie unieść nogi i pojedynczo umieścić je na oparciach. Kiedy już to zrobisz, możesz delikatnie zsunąć się z głębi fotela – tak, aby Twoje pośladki dotykały krawędzi jego siedzenia. Pamiętaj, aby nogi cały czas pozostawały na oparciach. Kiedy już przyjmiesz odpowiednią pozycję, lekarz, z nałożonymi na ręce rękawiczkami, przystąpi do badania.

Kolejny krok to badanie wziernikiem. W tym celu lekarz rozchyli Twoje wargi sromowe. Następnie wprowadzi do pochwy jeden palec w celu ustalenia położenia szyjki macicy oraz kąta, jaki tworzy ona z pochwą. Potem drugą dłonią wsunie do środka pochwy wziernik. Jest to niewielkie metalowe lub plastikowe narzędzie, które kształtem przypomina kaczy dziób. Wziernik zostanie delikatnie wsunięty do pochwy a następnie stopniowo rozwarty. Dzięki temu lekarz uwidoczni najpierw tarczę a potem szyjkę macicy. Po otwarciu wziernika ginekolog będzie też mógł pobrać materiał do badania cytologicznego. Potem zamknie wziernik, a następnie powoli wysunie go z pochwy.

Kolejnym etapem jest badanie dwuręczne. To właśnie ze względu na to badanie zaleca się wcześniejsze opróżnienie pęcherza moczowego oraz jelit (lekarz będzie uciskał okolicę pęcherza oraz odbytnicy). Badanie dwuręczne jest oczywiście wykonywane w rękawiczkach. Lekarz nakłada na nie substancję poślizgową, dzięki której zmniejszy się dyskomfort odczuwany przez Ciebie podczas badania. Wsuwając delikatnie dwa palce jednej dłoni, drugą ręką lekarz będzie uciskał skórę podbrzusza. Dzięki temu będzie miał możliwość oceny rozmiarów i ruchomości macicy oraz przydatków. Podczas tej części badania możesz odczuwać niewielki dyskomfort, nie powinien się jednak pojawiać ból. Jeśli jednak wystąpi, może być sygnałem infekcji zlokalizowanej w miednicy mniejszej. W czasie badania postaraj się rozluźnić mięśnie brzucha. Dzięki temu lekarz będzie mógł lepiej i szybciej dokonać oceny Twoich dróg rodnych. Po zakończeniu badania lekarz wysunie palce w pochwy. Niektórzy ginekolodzy wykonują przy okazji badanie pacjentki per rectum (patrz niżej).

Po zakończeniu badania możesz zejść z fotela ginekologicznego. Najlepiej jest to zrobić w następujący sposób: pozostając w pozycji leżącej, podciągnij się w głąb fotela aż do momentu, kiedy będziesz miała wyprostowane kolana. Możesz to zrobić odpychając się od oparć na nogi. Kiedy kolana będą już wyprostowane, podpierając się rękami o siedzenie fotela, usiądź w fotelu. Następnie zdejmij nogi z oparć, złącz przed sobą i zejdź po podeście znajdującym się przy fotelu. W razie problemów nie wstydź się poprosić o pomoc pielęgniarkę lub lekarza. Przed opuszczeniem fotela możesz również poprosić o ligninę, dzięki której usuniesz pozostałe w okolicach intymnych resztki substancji poślizgowej. Następnie możesz się ubrać.

Zaburzenia płodności

wyposażyłem gabinet w najnowocześniejszy sprzęt, umożliwiający dokładną i szybką diagnostykę oraz terapię, w tym najwyższej klasy,

Diagnostyka i leczenie niepłodności

Cennik

Dotyczy Dotyczy
Cena Cena
Podczas badania: Podczas badania:
Dotyczy Konsultacja ginekologiczna (konsultacja wyników badań stałych pacjentek Profemi niewymagająca badania)
Cena od 100 zł
Podczas badania: wizyta kompleksowa ( badanie ginekologiczne, badanie we wzierniku, badanie cytologiczne, USG dopochwowe
Dotyczy Konsultacja ginekologiczna + cytologia "szkiełkowa" + USG ginekologiczne (pierwsza wizyta)
Cena od 250 zł
Podczas badania: wizyta kompleksowa ( badanie ginekologiczne, badanie we wzierniku, badanie cytologiczne, USG dopochwowe )
Dotyczy Konsultacja ginekologiczna + cytologia "szkiełkowa" + USG ginekologiczne (kolejna wizyta)
Cena od 230 zł
Podczas badania: wizyta kompleksowa ( badanie ginekologiczne, badanie we wzierniku, badanie cytologiczne, USG dopochwowe )
Dotyczy Konsultacja ginekologiczna + cytologia "szkiełkowa" + USG ginekologiczne + USG piersi (pierwsza wizyta)
Cena od 300 zł
Podczas badania: wizyta kompleksowa ( badanie ginekologiczne, badanie we wzierniku, badanie cytologiczne, USG dopochwowe i USG piersi wraz z opisem i klasyfikacją BI-RADS )
Dotyczy Konsultacja ginekologiczna + cytologia "szkiełkowa" + USG ginekologiczne + USG piersi (kolejna wizyta)
Cena od 280zł
Podczas badania: wizyta kompleksowa ( badanie ginekologiczne, badanie we wzierniku, badanie cytologiczne, USG dopochwowe i USG piersi wraz z opisem i klasyfikacją BI-RADS )
Dotyczy Założenie wkładki domacicznej
Cena od 600 zł
Podczas badania: założenie IUD ( Mirena, Levosert, Jaydess, Kyleena ) wraz z kontrolą położenia w macicy USG 3D
Dotyczy Cytologia ( LBC ) - dopłata do ceny wizyty
Cena od 100 zł
Podczas badania: Cytologia ( płynna ) cienkowarstwowa (LBC)
Dotyczy Badanie HPV DNA HR, 14 genotypów - dopłata do ceny wizyty
Cena od 230 zł
Podczas badania: HPV DNA HR, 14 typów, 16, 18, 45, inne HPV (31,33,52,58,35,39,51,56,59,66,68) - genotypów wysokiego ryzyka onkogennego dla kobiet
Dotyczy Pakiet cytologia ( LBC ) + HPV DNA HR, 14 genotypów wysokiego ryzyka onkogennego dla kobiet- dopłata do ceny wizyty
Cena od 280 zł
Podczas badania: Cytologia ( płynna ) cienkowarstwowa (LBC) + HPV DNA HR, 14 typów, 16, 18, 45, inne HPV (31,33,52,58,35,39,51,56,59,66,68) -genotypów wysokiego ryzyka onkogennego dla kobiet

Profemi Ginekologia

Zapraszam Serdecznie,

i gwarantuję, że wizyta u mnie może być pozytywnym przeżyciem. Maciej Orzechowski

Rejestracja:

(+48) 500 160 816

Poniedziałek – Piątek 8:00 do 20:00

w środę rejestracja nieczynna

Email:

estetyka@profemi.pl

Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej.

Odwiedź nas:

ul. Witosa 5, Krotoszyn

Zobacz na mapie google