USG Ginekologiczne Krotoszyn

Przygotowanie do USG przezpochwowego  nie należy do szczególnie skomplikowanych. Nie trzeba się na nie zgłaszać na czczo, może zostać wykonane o dowolnej porze dnia. O ile w przypadku USG przez powłoki brzuszne przed badaniem należy wypić 1,5 litra wody, by pęcherz moczowy był wypełniony, o tyle przy USG dopochwowym nie ma takiej konieczności.

Oczywiście dobrze jest zadbać o higienę okolic intymnych (nie ma potrzeby usuwania owłosienia), dla własnego komfortu warto także założyć wygodną, niekrępującą ruchów odzież.

 

USG ginekologiczne – znane również jako USG transwaginalne czy USG przezpochwowe – to zupełnie nieinwazyjne i całkowicie bezpieczne badanie obrazowe kobiecych wewnętrznych narządów płciowych. Może być ono wykonywane zarówno profilaktycznie, jak i w celach diagnostycznych.

USG dopochwowe pod względem wykorzystywanej technologii nie różni się od innych badań ultrasonograficznych. Wykorzystuje ono właściwości fal ultradźwiękowych, które wnikają w głąb organizmu i odbijają się od napotkanych tkanek.

Echo tego odbicia wraca do głowicy i jest przekształcane w widoczne na monitorze obrazy. USG transwaginalne wykonuje się z użyciem specjalnej sondy, którą umieszcza się w pochwie pacjentki. Umożliwia to bardzo precyzyjne zobrazowanie wewnętrznych narządów płciowych.

Badanie ginekologiczne dopochowowe wykonuje się u kobiet, u których występują:

  • niepokojące objawy, np. w postaci:
  • zaburzeń miesiączkowania (bardzo obfite lub bardzo skąpe krwawienia, długie przerwy między krwawieniami),
  • nieprawidłowych krwawień z dróg rodnych,
  • bolesnych miesiączek,
  • bólów w dole brzucha o nieustalonym pochodzeniu,
  • bolesnego współżycia.

USG przezpochwowe  może być elementem przygotowań pacjentki do zajścia w ciążę, badaniem wykonywanym po poronieniu, a także w ramach wykrywania nowotworów narządu rodnego u kobiet.

Do wykonywania USG przezpochwowego nie ma wielu przeciwwskazań. Nie przeprowadza się go właściwie tylko u kobiet ze świeżymi ranami narządów płciowych (np. bezpośrednio po inwazyjnych operacjach) oraz u kobiet, które jeszcze nie rozpoczęły współżycia. Zwykle wykonuje się u nich USG narządu rodnego przez powłoki brzuszne.

Badanie jest wykonywane na leżance lub na fotelu ginekologicznym – pacjentka jest proszona o zdjęcie dolnych partii odzieży i bielizny, a następnie kładzie się z uniesioną miednicą. Badanie USG dopochwowe przeprowadza się przy użyciu specjalnej sondy – lekarz nakłada na nią jednorazową osłonkę, a następnie smaruje żelem, który ułatwia jej wprowadzenie do pochwy.

Badanie trwa około 10 minut i nie powinno być bolesne. Jeśli pojawi się ból, należy poinformować o tym lekarza podczas badania.

Badaj się na bieżąco

Każda kobieta w wieku rozrodczym, powinna co roku odwiedzać swojego ginekologa.

Sprawdź jak się przygotować do konsultacji.

Konsultacje ginekologiczne
Dotyczy Dotyczy
Cena Cena
Podczas badania Podczas badania
Dotyczy Konsultacja ginekologiczna + cytologia + USG ginekologiczne (pierwsza wizyta)
Cena od 230 zł
Podczas badania wizyta kompleksowa ( badanie ginekologiczne, badanie we wzierniku, badanie cytologiczne, USG dopochwowe )
Dotyczy Konsultacja ginekologiczna + cytologia + USG ginekologiczne (kolejna wizyta)
Cena od 200 zł
Podczas badania wizyta kompleksowa ( badanie ginekologiczne, badanie we wzierniku, badanie cytologiczne, USG dopochwowe )
Dotyczy Konsultacja ginekologiczna + cytologia + USG ginekologiczne + USG piersi (pierwsza wizyta)
Cena od 280zł
Podczas badania wizyta kompleksowa ( badanie ginekologiczne, badanie we wzierniku, badanie cytologiczne, USG dopochwowe i USG piersi wraz z opisem i klasyfikacją BI-RADS )
Dotyczy Konsultacja ginekologiczna + cytologia + USG ginekologiczne + USG piersi (kolejna wizyta)
Cena od 250 zł
Podczas badania wizyta kompleksowa (badanie ginekologiczne, badanie we wzierniku, badanie cytologiczne, USG dopochwowe i USG piersi wraz z opisem i klasyfikacją BI-RADS)
Dotyczy Opis badania USG ginekologicznego wraz z dokumentacją zdjęciową
Cena 50 zł
Podczas badania dopłata do USG ginekologicznego

Profemi Ginekologia

Zapraszam Serdecznie,

i gwarantuję, że wizyta u mnie może być pozytywnym przeżyciem. Maciej Orzechowski

Rejestracja:

(+48) 500 160 816

Poniedziałek – Piątek 8:00 do 20:00

w środę rejestracja nieczynna

Email:

estetyka@profemi.pl

Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej.

Odwiedź nas:

ul. Witosa 5, Krotoszyn

Zobacz na mapie google