USG Ginekologiczne Krotoszyn

Przygotowanie do USG przezpochwowego  nie należy do szczególnie skomplikowanych. Nie trzeba się na nie zgłaszać na czczo, może zostać wykonane o dowolnej porze dnia. O ile w przypadku USG przez powłoki brzuszne przed badaniem należy wypić 1,5 litra wody, by pęcherz moczowy był wypełniony, o tyle przy USG dopochwowym nie ma takiej konieczności.

Oczywiście dobrze jest zadbać o higienę okolic intymnych (nie ma potrzeby usuwania owłosienia), dla własnego komfortu warto także założyć wygodną, niekrępującą ruchów odzież.

 

USG ginekologiczne – znane również jako USG transwaginalne czy USG przezpochwowe – to zupełnie nieinwazyjne i całkowicie bezpieczne badanie obrazowe kobiecych wewnętrznych narządów płciowych. Może być ono wykonywane zarówno profilaktycznie, jak i w celach diagnostycznych.

USG dopochwowe pod względem wykorzystywanej technologii nie różni się od innych badań ultrasonograficznych. Wykorzystuje ono właściwości fal ultradźwiękowych, które wnikają w głąb organizmu i odbijają się od napotkanych tkanek.

Echo tego odbicia wraca do głowicy i jest przekształcane w widoczne na monitorze obrazy. USG transwaginalne wykonuje się z użyciem specjalnej sondy, którą umieszcza się w pochwie pacjentki. Umożliwia to bardzo precyzyjne zobrazowanie wewnętrznych narządów płciowych.

Badanie ginekologiczne dopochowowe wykonuje się u kobiet, u których występują:

  • niepokojące objawy, np. w postaci:
  • zaburzeń miesiączkowania (bardzo obfite lub bardzo skąpe krwawienia, długie przerwy między krwawieniami),
  • nieprawidłowych krwawień z dróg rodnych,
  • bolesnych miesiączek,
  • bólów w dole brzucha o nieustalonym pochodzeniu,
  • bolesnego współżycia.

USG przezpochwowe  może być elementem przygotowań pacjentki do zajścia w ciążę, badaniem wykonywanym po poronieniu, a także w ramach wykrywania nowotworów narządu rodnego u kobiet.

Do wykonywania USG przezpochwowego nie ma wielu przeciwwskazań. Nie przeprowadza się go właściwie tylko u kobiet ze świeżymi ranami narządów płciowych (np. bezpośrednio po inwazyjnych operacjach) oraz u kobiet, które jeszcze nie rozpoczęły współżycia. Zwykle wykonuje się u nich USG narządu rodnego przez powłoki brzuszne.

Badanie jest wykonywane na leżance lub na fotelu ginekologicznym – pacjentka jest proszona o zdjęcie dolnych partii odzieży i bielizny, a następnie kładzie się z uniesioną miednicą. Badanie USG dopochwowe przeprowadza się przy użyciu specjalnej sondy – lekarz nakłada na nią jednorazową osłonkę, a następnie smaruje żelem, który ułatwia jej wprowadzenie do pochwy.

Badanie trwa około 10 minut i nie powinno być bolesne. Jeśli pojawi się ból, należy poinformować o tym lekarza podczas badania.

Badaj się na bieżąco

Każda kobieta w wieku rozrodczym, powinna co roku odwiedzać swojego ginekologa.

Sprawdź jak się przygotować do konsultacji.

Konsultacje ginekologiczne
Dotyczy Dotyczy
Cena Cena
Podczas badania Podczas badania
Dotyczy Konsultacja ginekologiczna (pierwsza wizyta)
Cena od 200zł
Podczas badania badanie ginekologiczne, badanie we wzierniku, badanie cytologiczne, USG dopochwowe
Dotyczy Konsultacja ginekologiczna (kolejna wizyta)
Cena od 180zł
Podczas badania badanie ginekologiczne, badanie we wzierniku, badanie cytologiczne, USG dopochwowe
Dotyczy Konsultacja ginekologiczna + USG piersi + cytologia
Cena od 250zł
Podczas badania wizyta kompleksowa (badanie ginekologiczne, badanie we wzierniku, badanie cytologiczne, USG dopochwowe i USG piersi wraz z opisem i klasyfikacją BI-RADS)
Dotyczy Konsultacja ginekologiczna + USG ginekologiczne + USG piersi + cytologia
Cena od 250 zł
Podczas badania wizyta kompleksowa (badanie ginekologiczne, badanie we wzierniku, badanie cytologiczne, USG dopochwowe i USG piersi wraz z opisem i klasyfikacją BI-RADS)
Dotyczy Opis badania USG ginekologicznego wraz z dokumentacją zdjęciową
Cena 50 zł
Podczas badania dopłata do USG ginekologicznego

Profemi Ginekologia

Zapraszam Serdecznie,

i gwarantuję, że wizyta u mnie może być pozytywnym przeżyciem. Maciej Orzechowski

Rejestracja:

(+48) 500 160 816

Poniedziałek – Piątek 8:00 do 20:00

w środę rejestracja nieczynna

Email:

estetyka@profemi.pl

Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej.

Odwiedź nas:

ul. Witosa 5, Krotoszyn

Zobacz na mapie google